השבחת נכסים לפני השכרה או מכירה

כאשר אנו עומדים לפני השכרה או מכירה של נכס שברשותנו אנו רוצים כמובן לקבל עליו כמה שיותר. לשם כך אנו צריכים לגרום לקונה או לשוכר הפוטנציאלי להרגיש "כמו בבית" – לתת לו תחושה של נכס נעים, מואר וחם. לשם כך פותח רעיון ה"הום סטייג'ינג" בארצות הברית בשנות ה-70 וכבש את העולם בשנים האחרונות כאשר שוק הנדל"ן צמח. ממש כמו שמעצבים תפאורת במה להצגה ומעבירים לקהל תחושה של בית אמיתי או כפי שמעצבים חלון ראווה בחנות כדי להמחיש לקונים איך המוצרים יראו עליהם ואילו שילובים מומלצים למוצר-כך מושכים את הקונים לחנות. על ידי הלבשת הדירה במיוחד לקראת המכירה או ההשכרה נוכל לגרום לדירה להראות אטרקטיבית יותר עבור הקונה או השוכר. היא תישאר חרוטה בזיכרונו יותר מדירות אחרות והוא יהיה מוכן גם לשלם עבורה יותר.

מה זה הום סטייג'ינג – השבחת נכסים?

למעשה זו פעולה של הכנת הנכס למכירה או השכרה על ידי עיצובו מחדש- השקעה מינימאלית הכוללת סידור נכון של הריהוט הקיים בנכס (או רכישת ריהוט בסיסי) כך שייתן תחושה של חלל גדול יותר, מעניין יותר ושדרוג עם אלמנטים עיצוביים כגון וילונות, גופי תאורה, תמונות וכד'. כמובן שיש דירות רבות המחייבות שיפוץ רחב יותר כגון- צביעה מחדש, ריצוף עדכני, שדרוג חדר המקלחת וכדומה- אך ניתן לראות כי ההשקעה בהום סטייג'ינג בסופו של דבר מחזירה את עצמה- מכירת הנכס תהייה מהירה יותר ובמחיר גבוה יותר.כמו כן בדירות להשכרה- הדירה הופכת לאטרקטיבית יותר לשוכרים ו"נחטפת" במהירות בשכר דירה גבוה יותר. מחקרים הראו כי הום סטייג'ינג מקצר בשליש את זמן הימצאות הנכס בשוק ומעלה את ערך הנכס בכ-6%-20%.

שירות הום סטייג'ינג מתאים גם לעוסקים בהשקעות נדל"ן

יזמים רבים קונים דירות כחלק מהשקעה- אם כדי להשביח את הנכס בהשקעה מינימאלית ומיד להוציאו שוב לשוק במחיר גבוה יותר ואם מעוניינים להשכיר למספר שנים ולחכות לעליית ערך הנדל"ן- בהשקעה בריהוט ורענון נראות הדירה ניתן לבקש שכירות גבוהה יותר והנכס לא יעמוד ריק לרגע. מכאן למעשה הום סטייג'ינג למעשה מעלה משמעותית את התשואה עבור הדירה.

בסטודיו אני מציעה מספר מסלולים לליווי הום סטייג'ינג – השבחת נכסים:

1) פגישת ייעוץ והכוונה לסידור נכון של הדירה

2) סטיילינג לבית- פגישה בנכס, סידור וארגון הריהוט והאלמנטים הקיימים ובניית תקציב לעיצוב הדירה. מכאן אמשיך עמכם או בכוחות עצמי לחנות לעיצוב הבית המציעה פריטים אטרקטיבים- מעוצבים וזולים כדי לשדרג את הנכס במינימום עלות. לאחר מכן אחזור לדירה ובליווי בעל מקצוע מטעמי נסדר ונעצב את הדירה לקראת המכירה/ההשכרה.

3) שיפוץ הדירה- ליווי בשיפוץ דירה מינימאלי הנדרש כדי להעלות את ערך הנכס- לעיתים קצת צבע, רצפות חדשות ועדכניות, החלפת דלתות המטבח וקצת אקססוריז- הבית נראה חדש ומזמין.

וטיפ קטן לסיום… רגע לפני שמגיע קונה/שוכר פוטנציאלי-

הכניסו עוגה לתנור והריח המתוק בשילוב עיצוב הדירה פשוט יעשו את שלהם …

לתשומת ליבכם- תהליך הום סטייגינג אינו כולל השכרת ריהוט לצורך צילומי הדירה או לתקופה בה הדירה מוצגת ללקוחות פוטנציאלים. לצערי בארץ תחום זה אינו מפותח מספיק ויש לרכוש את הריהוט וחפצי הנוי הנדרשים לשדרוג הדירה.

דוגמא קטנה להום סטייג'ינג לדירת סטודנטים בחיפה בתקציב ממש מוגבל. הדירה עברה שיפוץ ואובזרה ברהיטים ופרטי עיצוב בסיסיים על מנת למשוך סטודנטים וכן כדי שניתן יהיה להעלות את שכר הדירה המבוקש. מדירה שבמשך שנה כמעט עמדה ריקה מאחר ולא הצליחו להשכירה- נחטפה תוך יומיים מרגע סיום השיפוץ.

תמונות לפני:

 

השבחת נכס להשכרה

השבחת נכס להשכרה

השבחת נכס

השבחת נכס לפני השכרה