קראת בוא האביב, אספתי עבורכם את ההמלצות שלי לצמחיה עשירה ומרעננת שתתאים לכל בית עם מינימום השקעה וטיפול. כך שמהיום אין יותר תירוצים אותם אני שומעת רבות מלקוחותיי "צמחים זה לא בשבילי… אני הורגת אותם". קדימה בקרו במשתלה הקרובה לביתכם ותראו איך בקלות וללא עלות גבוהה, חדרי הבית משתדרגים במהירות.

פוטוס

מהצמחים האהובים עליי בבית. הוא נשפך ולכן מתאים גם לתלייה וגם ניתן להניח על מדף ולתת לו להישפך ולמלא את האזור. הפוטוס מתאים לכל חדר בבית ומסתדר נפלא גם בחללים שהם יחסית חשוכים. הוא נראה יפה לאורך כל השנה ולא דורש השקיה רבה.

טיפ קטן- ניתן לחתוך גבעול ולשתול בעציץ אחר וצ'יק צ'אק יש לכם עציץ חדש ירקרק וצומח.

שילוב פוטוס במקלחת מימין (צילום- אביב קורט, ובמרפסת- צילום שירן כרמל)

 

פוטוס בפינות עבודה (מימין- צילום עידן גור, משמאל- אביב קורט)

 

קיסוס

גם הקיסוס הוא צמח משתרע ונשפך עם מבחר גווני ירוקים נפלאים ובחלק מן עלעליו עורקים לבנים. הקיסוס מתאים לגידול חוץ ופנים ומסתדר נפלא בחללים שאינם שטופי אור ולכן מחזיק נפלא בתוך הבית. מצריך השקיה מועטה. בתלייה מפתח ענפים ארוכים ארוכים ונראה נפלא ומתאים בדיוק עבור פינות בבית שצריכות טאצ'.

 

קיסוס תלוי במשרד בוטיק (צילום- שירן כרמל)

גפנית

עציץ הגפנית עשיר ומלא עם עלעלים ירוקים דמוי עלי גפן. אינו מצריך השקיה רבה ומתאים למקם אותו באזור עם שמש או צל חלקי. מאחר והצמח עשיר וגדול יש לו נוכחות וברגע הוא מקפיץ איזו פינה בבית שלא מצאתם לה את הנגיעה הסופית.

למעל- גפנית על מכתבה (צילום אביב קורט)

למטה- מימין גפנית כחלק מעיצוב הסלון (צילום אביב קורט), משמאל- גפנית בתוך גזע אלון השעם (צילום- שירן כרמל)

סוקולנטים

סוקולנטים זו למעשה משפחה של צמחים מסוגים רבים שהמאפיין של כולם הוא העלים הבשרניים שלהם. הסוקולנטים קלים מאוד לתחזוקה- דורשים מעט מעט מים (פעם בשבוע קצת להרטיב את האדמה שלהם) ומתאימים לפנים הבית – רצוי באזור מואר (ויש כאלו שפחות אוהבי שמש).  ניתן לבחור את הסוקולנט לפי הרצוי לנו- גדול, קטן, משתרע, קופצני, רך או דוקר…

 

סוקולנטים בחדרים שונים בבית. צילומים- אביב קורט

קנציה

הקנצייה אצלנו תמיד חוגגת… מעניקה פתרון נפלא להשלמת מראה הסלון או פינת קריאה בבית. היא בגודל הנכון (גובהה כ-1-1.5 מטר), נכנסת בדיוק לסלסילת קש סטנדרטית ומשדרגת ברגע את החדר. יש למקם אותה יחסית במקום מואר בבית ואינה מצריכה טיפול מיוחד (בקיץ כפעמיים השקיה בשבוע ובחורף פעם בשבוע-שבועיים).

 

 
קנציה בסלסילת קש בפינות קריאה (צילום- ימין-עידן גור, שמאל- אביב קורט

שרך בוסטון

מעשיר את החדר עם נוף עלים גדול, עגול וירוק רענן. ענפי העלים שלו מזכירים נוצות וניתן גם להשתמש בו בתלייה ולתת לענפים לגדול וליפול… והוא אוהב לגדול מהר. השרך אינו אוהב שמש ישירה ודורש השקייה מועטה (רק שהאדמה בו שתול תהייה לחה). מומלץ לקנות תרסיס ברק לצמחים (יש לרכוש בכל משתלה) ומידי פעם לתת שפריץ קטן לעלעלים…

 

 
שרך בוסטון מקפיץ את המטבח. צילום- אביב קורט

שערות שולמית

שרך משתרע עדין כל כך בעל עלעלים עגולים- מעויינים ודקיקים. הוא אוהב לחות ותאורה רבה ולכן אנחנו אוהבים למקם אותו בחדרים כגון חדרי מקלחת בעלי לחות וגם הרומנטיקה בחדרים אלו מתאימה לצמח עדין שכזה. ואם אהבתם את הצמח אך חדר האמבטיה חשוך- מקמו בחדר אחר בבית עם אור ובקרבת העציץ מקמו מקור מים (מזרקה קטנה ביתית או כלי עם חלוקי נחל מלא במים). ועוד ידע כללי קטן- שערות שולמית שימש בעבר כצמח מרפא ממנו הכינו סירופ לשיעול במאה ה-19.

 
שערות שלומית בחדר מקלחת. צילום- שירן כרמל
 
שערות שלומית בחדר מקלחת. צילום- עידן גור

וכמובן שאין כמו לשלב בין הצמחים השונים ולייצר עניין נוסף בחדר

עציצים עם צמחייה שונה במרפסת. צילום- שירן כרמל
נגיעות של צמחיה שונה בסטודיו. צילום- שירן כרמל
שתילת צמחיה מסוגים שונים בגזע אלון. צילום- שירן כרמל

צילומים מתוך פרוייקטים של סטודיו שני אוסישקין עיצוב ותכנון פנים

דילוג לתוכן